Teatrzyk Maska z Krakowa

14 czerwca 2022

W sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu odbył się spektakl teatru „Maska” z Krakowa pt. „Magiczna Księga Czarodziejki Arielki”. Dzieci brały czynny udział w spotkaniu, bardzo chętnie słuchały, oglądały, a nawet włączały się w bieg akcji, odpowiadały na pytania zadawane przez aktorów. Maluchy dowiedziały się, iż książki nie tylko dostarczają nam potrzebnych informacji, ale zapewniają nam rozrywkę, przenoszą nas w odległy i magiczny świat. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Celem spektaklu było rozwinięcie u dzieci emocjonalnego stosunku i pozytywnej postawy do książek i czytelnictwa, pobudzenie wyobraźni i wrażliwości u tych najmłodszych. Pomimo tego, iż dzieci mają powszechny dostęp do rozrywki i zabawy w formie bajek telewizyjnych, gier komputerowych i Internetu, czytajmy dzieciom książki, kształtujmy rozwój dziecka!